Огляди законодавства
2018.08.28

Як ПФУ погашатиме заборгованість з виплати пенсій за рішеннями суду?

Автор: Компанія «Дінай»

Уряд затвердив Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, яким визначено механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті ПФУ на цю мету.

Даним Порядком визначено, що для підтвердження суми, що підлягає виплаті, орган ПФУ, який визнано судом боржником, подає до Пенсійного фонду України:

- документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника;

- копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа;

- розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.

Після цього в ПФУ здійснюватиметься перевірка обґрунтованості розрахованої боржником суми, що підлягає виплаті, спеціально створеною для цього комісією.

Судові рішення виконуватимуться в порядку черговості за датою їх надходження до боржника. При цьому Уряд визначив, що ПФУ виділятиме кошти для здійснення таких виплат в межах наявних бюджетних призначень на цю мету.

Також задля забезпечення погашення такої заборгованості Кабмін збільшив видаткову частину бюджету ПФУ більш ніж на 7 млрд грн.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" (N 649 від 22.08.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 159 від 28.08.2018 р.

Дата набрання чинності: 28.08.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл