Огляди законодавства
2018.08.28

Скоро в Україні: мобільні бригади соцдопомоги та притулки для постраждалих від домашнього насильства

Автор: Компанія «Дінай»

На виконання вимог ч. 2 ст. 14 Закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (N 2229-VIII від 07.12.2017 р.) та ч. 2 ст. 132 Закону "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" (N 2866-ІV від 08.09.2005 р.) Кабмін затвердив:

- Типове положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (N 654 від 22.08.2018 р.);

- Типове положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (N 655 від 22.08.2018 р.).

Так, мобільна бригада надаватиме соціальні послуги шляхом проведення фахової консультації за допомогою телефонного зв'язку, з виїздом у спеціально організованому транспорті до місця проживання (перебування) постраждалих осіб, у приміщенні загальної чи спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб, в іншому приміщенні.

Варто зауважити, що послуги постраждалим особам надаватимуться безоплатно незалежно від місця їх реєстрації або місця проживання, наявності заяви чи повідомлення про вчинення насильства, реєстрації випадку в Єдиному державному реєстрі випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Що ж стосується притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, то вони утворюватимуться місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування з урахуванням непропорційного впливу насильства на жінок і чоловіків та можливості здійснення позитивних дій (спеціальних тимчасових заходів, спрямованих на усунення юридичної чи фактичної нерівності у можливостях жінок і чоловіків щодо реалізації прав і свобод). Підприємства, громадські об'єднання, іноземні неурядові організації, міжнародні організації, ФОП, а також фізособи, які надають соцпослуги, можуть долучатися до утворення притулку та забезпечення його функціонування на засадах державно-приватного партнерства.

Притулок може бути юрособою, яка має самостійний баланс, реєстраційні рахунки, або структурним підрозділом іншого закладу/установи соціального чи іншого спрямування.

Основними завданнями притулку є забезпечення місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих осіб та надання таким особам комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг) на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до особи з урахуванням віку, статі, стану здоров'я та соціального становища.

Надання притулком послуг постраждалим особам здійснюватиметься на безоплатній основі в обсязі, визначеному держстандартами надання соціальних послуг, затвердженими Мінсоцполітики.

Право на влаштування до притулку матиме:

- повнолітня постраждала особа, направлена структурним підрозділом місцевої держадміністрації або органу місцевого самоврядування, уповноваженим підрозділом органу Нацполіції, центром соцслужб для сім'ї, дітей та молоді, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;

- особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;

- дитина у разі її прийняття до притулку разом з матір'ю/батьком або особою, яка їх замінює.

Строк перебування постраждалої особи у притулку не може перевищувати трьох місяців. У разі потреби за результатами виконання плану індивідуальної роботи з постраждалою особою строк її перебування у притулку може бути продовжено до шести місяців.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі" (N 654 від 22.08.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі" (N 655 від 22.08.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл