Огляди законодавства
2018.08.27

Кабмін привів у відповідність до Закону про посилення відповідальності за несплату аліментів деякі свої постанови

Автор: Компанія «Дінай»

З 28 серпня 2018 року набирає чинності Закон N 2475-VIII від 03.07.2018 р., яким створюються економічні передумови для посилення захисту права дитини на належне утримання. Так, на виконання вимог даного Закону Кабмін вніс зміни до деяких своїх постанов.

1. Постановою КМУ N 620 від 22.08.218 р. доповнено новими нормами Порядок провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини (N 866 від 24.09.2008 р.). Зокрема, визначено, що для підтвердження місця проживання дитини під час вирішення питання її тимчасового виїзду за межі України з метою, визначеною ч. 5 ст. 157 СКУ (лікування, навчання, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном тощо), той з батьків, з ким проживає дитина, повинен подати до служби у справах дітей за місцем проживання дитини такі документи:

- заяву;

- копію паспорта заявника та копію паспорта дитини (у разі наявності);

- довідку про реєстрацію місця проживання заявника (якщо в паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання) та довідку про реєстрацію місця проживання дитини;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- копію рішення суду про розірвання шлюбу (у разі наявності);

- підтвердження про відправлення рекомендованого листа згідно з вимогами, передбаченими абз. 1 ч. 5 ст. 157 СКУ (у разі наявності);

- копію документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (подається для тимчасового виїзду за межі України дитини з інвалідністю або тяжкохворої дитини).

Служба у справах дітей за результатами розгляду зазначених документів, відвідування дитини за місцем її проживання, проведення бесіди з тим із батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі можливості її проведення), або бесіди з дитиною, яка досягла 14 років, готує висновок про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України.

Підставами для відмови у затвердженні такого висновку є:

- неподання заявником вищезазначених документів;

- наявність рішення суду, в якому визначено місце проживання дитини з іншим із батьків або відкриття провадження у справі щодо визначення місця проживання дитини.

2. Постановою КМУ N 619 від 22.08.218 р. внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (N 57 від 27.01.95 р.). Так, виїзд з України дитини в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків здійснюватиметься:

1) у разі пред'явлення довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці (раніше - за шість місяців), виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем;

2) у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця під час пред'явлення рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це інших осіб. При цьому той з батьків, який має намір виїзду з дитиною, перевірятиметься уповноваженими службовими особами підрозділу охорони держкордону у частині відсутності щодо нього у переліку Єдиного реєстру боржників відомостей про боржників за рішеннями про встановлення побачення з дитиною, про усунення перешкод у побаченні з дитиною;

3) у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця та більше дитини з інвалідністю, тяжкохворої дитини, під час пред'явлення таких документів:

- довідки, виданої органом державної виконавчої служби (приватним виконавцем), про наявність заборгованості зі сплати аліментів понад 3 місяці;

- документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (у разі коли сума заборгованості по аліментах становить понад 3 місяці, але не більше 4 місяців).

3. Постановою КМУ N 621 від 22.08.218 р. відкориговано пункт 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (N 1388 від 07.09.98 р.). Серед іншого, встановлено, що у разі наявності відомостей про особу в Єдиному реєстрі боржників перереєстрація, зняття з обліку транспортного засобу не проводитиметься.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до правил перетинання державного кордону громадянами України" (N 619 від 22.08.2018 р.)

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. N 866" (N 620 від 22.08.2018 р.)

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до пункту 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (N 621 від 22.08.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 158 від 23.08.2018 р.

Дата набрання чинності: 28.08.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл