Огляди законодавства
2018.08.22

НБУ посилив захист приміщень банків в Україні

Автор: Компанія «Дінай»

Нацбанк посилив вимоги до організації захисту приміщень банків в Україні, в яких здійснюється робота з готівкою та іншими цінностями. Відповідні зміни внесено до Правил з організації захисту приміщень банків в Україні, затверджених постановою НБУ N 63 від 10.02.2016 р.

Зокрема, передбачено, що внутрішнє положення про технічний стан та організацію охорони приміщень банку має передбачати порядок і періодичність проведення контролю за справністю засобів тривожної сигналізації (системи охоронної та тривожної сигналізації) приміщень касового вузла.

Встановлено додаткові вимоги щодо обладнання банками:

1) сейфів, що використовуються як сховище, та сейфів з індивідуальними сейфами кодовим пристроєм керування приладами установлення під охорону та зняття з-під охорони рубежів охоронної сигналізації;

2) дверей до касового вузла сповіщувачами системи охоронної сигналізації, що реагують на відчинення;

3) віконних отворів приміщень касового вузла, цокольного поверху, а також приміщень, доступ до яких можливий із пожежних сходів, покрівель прибудов системою охоронної сигналізації. Натомість необов'язковим стане обладнання засобами інженерно-технічного укріплення зовнішніх вікон перших поверхів та приміщень, доступ до яких можливий із пожежних сходів, покрівель прибудов.

Крім того банк зобов'язаний обладнати системою відеоспостереження з обов'язковою реєстрацією та архівацією відеосигналу з відеокамер у цілодобовому режимі строком не менше ніж:

- 14 діб - робоче місце касира, зону клієнтів біля робочого місця касира та вхід/вихід клієнтів до банку;

- 60 діб - сховище для індивідуальних сейфів та/або приміщення, у якому встановлено сейф з індивідуальними сейфами.

-----------------------

Постанова Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Правил з організації захисту приміщень банків в Україні" (N 93 від 14.08.2018 р.)

Офіційне опублікування на сайті НБУ: 21.08.2018 р.

Дата набрання чинності: 22.08.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл