Огляди законодавства
2018.08.09

Коли за працівником зберігається середній заробіток при переведенні на нижчеоплачувану роботу?

Автор: Компанія «Дінай»

Для працівників, яких переведено на іншу постійну нижчеоплачувану роботу, Кодексом законів про працю, а саме ч. 1 ст. 114, передбачено гарантію у вигляді збереження попереднього середнього заробітку протягом двох тижнів з дня переведення.

Трактуючи дану норму, Мінсоцполітики звернуло увагу, що її положення також поширюються на випадки, коли переведення відбулося з ініціативи самого працівника. Таку ж позицію викладено в п. 18 постанови Пленуму ВСУ N 13 від 24.12.99 р. "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці".

--------------------

Лист Міністерства соціальної політики України N 275/0/22-18 від 11.07.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл