Огляди законодавства
2018.07.31Увага!

Отримання держдопомоги за фактичним місцем проживання - без подання довідок

Автор: Компанія «Дінай»

Кабмін удосконалив порядок надання окремих видів державних соціальних допомог. Відповідні зміни передбачено до окремих урядових постанов, зокрема до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми (N 1751 від 27.12.2001 р.), Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (N 250 від 24.02.2003 р.), Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме (N 189 від 22.02.2006 р.) тощо.

Так, новими нормами чинне законодавство в частині соцзахисту осіб з інвалідністю приведено у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї.

Крім того, передбачено спрощення процедури призначення держдопомог для громадян за фактичним місцем проживання. Так, визначено, що держдопомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника. Перевірка відомостей щодо неотримання допомоги здійснюватиметься органами соцзахисту населення з використанням інформаційних систем.

Зазначимо, що раніше при зверненні за призначенням допомоги за місцем фактичного проживання, яке відмінне від зареєстрованого місця проживання, заявник мав надати довідку органу соцзахисту населення про неотримання такої допомоги за місцем реєстрації. Відтепер громадяни позбавлені необхідності збирати довідки. Разом з цим органи соцзахисту за допомогою інформаційних систем зможуть отримувати інформацію щодо неотримання заявниками держдопомог в різних регіонах України.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (N 595 від 26.07.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл