Огляди законодавства
2018.07.26

Оприлюднено новий Порядок фінансування страхових виплат від ФСС

Автор: Компанія «Дінай»

26 липня 2018 року в газеті "Урядовий кур'єр" N 138 опубліковано постанову Фонду соціального страхування України N 12 від 19.07.2018 р. Вже з 1 жовтня 2018 року набере чинності новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування. Одночасно з цим чинну на сьогодні постанову ФССзТВП N 26 від 22.12.2010 р. буде визнано такою, що втратила чинність.

Новим Порядком прописано механізм та умови фінансування страхувальників для надання за рахунок коштів Фонду соцстраху:

1) матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, передбаченого ст. 20 Закону N 1105-XIV від 23.09.99 р., за такими видами:

- допомога з тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

- допомога по вагітності та пологах;

- допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

2) виплат потерпілим на виробництві, передбачених абзацом четвертим частини третьої ст. 42 Закону N 1105-XIV від 23.09.99 р., за такими видами:

- допомога з тимчасової непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

- виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;

- відшкодування вартості поховання потерпілого та пов'язаних з цим ритуальних послуг.

Для отримання фінансування подаватиметься нова форма заяви-розрахунку (додаток 1). Надати її страхувальник зможе або в паперовому вигляді особисто до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення, або надіслати в електронному вигляді із застосуванням ЕЦП.

Крім того, з 1 жовтня роботодавці будуть змушені інформувати робочі органи виконавчої дирекції ФСС про проведені виплати (форму відповідного повідомлення наведено у додатку 2).

Повідомлення може бути надіслано в електронному вигляді з використанням ЕЦП, або надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. Повідомлення надсилається страхувальником протягом місяця з дня проведення виплат.

У разі відсутності такої інформації протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування Фондом здійснюватиметься перевірка використання страхувальником коштів ФСС. Якщо сума отриманих коштів буде перевищувати фактичні витрати на їх проведення, невикористані кошти протягом трьох робочих днів мають бути повернені страхувальником на рахунок робочого органу виконавчої дирекції ФСС або його відділення, з якого надійшло фінансування, та листом надіслано пояснення причин повернення коштів.

У разі виявлення страхувальником помилок при нарахуванні виплат за минулі періоди (за межами діючого бюджетного року) надлишково нараховані та виплачені кошти повертаються страхувальником до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення, та одночасно надсилається обґрунтоване письмове пояснення щодо причин повернення страхових коштів.

----------------------------

Постанова Правління Фонду соціального страхування України "Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України" (N 12 від 19.07.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 138 від 26.07.2018 р.

Дата набрання чинності: 01.10.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл