Огляди законодавства
2018.07.25

Посилено соцзахист осіб, які доглядають за хворими дітьми

Автор: Компанія «Дінай»

Президент підписав Закон N 2476-VIII щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми. Цим Законом передбачаються зміни до Законів "Про відпустки" (N 504/96-ВР від 15.11.96 р.), "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (N 2811-XII від 21.11.92 р.), "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (N 1058-IV від 09.07.2003 р.) та "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (N 2464-VI від 08.07.2010 р.).

Зокрема, новий Закон передбачає надання допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність. Право на отримання такої допомоги надано одному із батьків, опікуну, піклувальнику, одному із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною.

Для призначення цієї допомоги до органу соцзахисту подаються:

- заява про призначення допомоги;

- паспорт (інший документ, що посвідчує особу) та документ, що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;

- свідоцтво про народження дитини;

- довідка про захворювання дитини.

Допомога надаватиметься щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, особам, які доглядають за дитиною, якій не встановлено інвалідність, але вона отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, надаватиметься відпустка без збереження заробітної плати. При цьому перелік тяжких захворювань, розладів, травм, станів тощо, що дає право працівнику на отримання відпустки без збереження зарплати на дитину, якій не встановлено інвалідність, повинен затвердити Кабмін.

Також визначено, що до стажу роботи зазначених осіб зараховуватиметься догляд за дитиною, якій не встановлено інвалідність, та яка хвора на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми" (N 2476-VIII від 03.07.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл