Огляди законодавства
2018.07.23

Трудові книжки працівників іноземних представництв зберігатимуться за місцем роботи

Автор: Компанія «Дінай»

Кабмін скасував дискримінаційне положення щодо трудових прав працівників представництв іноземних юросіб. Зокрема, скасовано пункт 2.21 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту та Мінсоцзахисту N 58 від 29.07.93 р. Даний пункт передбачає збереження трудових книжок громадян, які працюють в іноземних представництвах на території України, в спеціальних підрозділах органів місцевого самоврядування або ж у місцевих органах влади.

Водночас внесено зміни до постанови КМУ "Про трудові книжки працівників" (N 301 від 27.04.93 р.), якими встановлено, що трудові книжки відтепер зберігатимуться у представництвах іноземних суб'єктів господарювання. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладатиметься на керівника такого представництва.

Таким чином, метою змін є приведення зазначених документів у відповідність до вимог ГКУ, а також забезпечення представництвам іноземних юросіб можливості безперешкодного виконання обов'язків, покладених на них КЗпП.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 р. N 301" (N 571 від 18.07.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про скасування пункту 2.21 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників" (N 513-р від 18.07.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня, що настає за днем його опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл