Огляди законодавства
2018.07.11

Звіт про контрольовані операції за 2017 рік: нюанси подання

Автор: Компанія «Дінай»

Офіс великих платників податків ДФС роз'яснив нюанси подання платниками податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції відповідно до підп. 39.4.2 ПКУ, Звіту про контрольовані операції.

Так, з 01.01.2017 р. відповідно до змін, внесених Законом N 1797-VIII від 21.12.2016 р., термін подання Звіту про контрольовані операції визначено до 1 жовтня року, що настає за звітним. Враховуючи, що останній день подання Звіту про контрольовані операції за 2017 звітний рік (30.09.2018 р.) припадає на вихідний день (неділя), платники податків мають подати такий Звіт не пізніше 01.10.2018 р.

Відповідно до підп. 39.4.2 ПКУ Звіт про контрольовані операції, на відміну від податкової декларації, подається виключно в електронній формі. З огляду на це, фіскали звертають увагу, що з урахуванням особливостей електронного документообігу платникам податків варто заздалегідь подбати про своєчасне подання такого Звіту з метою можливості в разі його неприйняття з будь-яких технічних або форс-мажорних обставин вжити заходів для вирішення цього питання до завершення граничного строку його подання.

Що ж стосується форми Звіту про контрольовані операції та порядку його складання, то вони залишилися незмінними, як і під час подання звітності з ТЦУ за 2016 рік (наказ Мінфіну N 8 від 18.01.2016 р.).

У додатках до Звіту необхідно вказувати інформацію про осіб, які є сторонами контрольованих операцій, та деталізовані відомості про ці операції. Такі дані заповнюються окремо щодо кожної особи, яка бере участь у контрольованих операціях. Кількість додатків до Звіту має відповідати кількості контрагентів - сторін контрольованих операцій, зазначених в основній частині Звіту. У разі якщо кількість рядків у додатку перевищує 20 тис. записів, він розбивається на порції (в одній порції не більше 20 тис. записів). У службовому полі "номер порції" зазначається номер порції додатка (від 01 до 99).

Крім того, податківці наголошують, що в разі опосередкованого володіння корпоративними правами має розкриватися весь ланцюжок осіб (із зазначенням їх назви, країни реєстрації та коду особи), через яких здійснюється таке опосередковане володіння.

З метою спрощення для платників процедури заповнення Звіту передбачено можливість наведення у Звіті узагальненої інформації щодо сукупності таких контрольованих операцій у разі використання платником податків для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" методів ціни перепродажу, "витрати плюс", чистого прибутку, розподілення прибутку.

До того ж сумарне відображення кількох контрольованих операцій в одному рядку додатка можливе при застосуванні будь-якого методу ТЦ, але тільки щодо контрольованих операцій у межах одного контракту з ідентичними товарами, які поставляються за незмінною ціною.

-----------------------

Роз'яснення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 09.07.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл