Огляди законодавства
2018.07.04

Визначено порядок надання "пакунка малюка" при народженні дитини

Автор: Компанія «Дінай»

Кабмін затвердив порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", що є безповоротною адресною соціальною допомогою сім'ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька - родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини. Обласним та Київській міській державним адміністраціям доручено забезпечити надання "пакунків малюка" з 1 вересня 2018 року.

Встановлено, що вартість "пакунка малюка" без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг, пов'язаних з комплектуванням пакунків і доставкою їх до пологових будинків, становитиме не більш як 5 тис. грн. Такий пакунок видаватиметься отримувачам допомоги під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку. При цьому перелік дитячих товарів для комплектування такого пакунка затверджуватиметься Мінсоцполітики.

Право на отримання такої допомоги матимуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Водночас допомога не надаватиметься в разі:

- відмови від новонародженої дитини в пологовому будинку всіх форм власності;

- відбування матір'ю покарання в місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;

- смерті новонародженої дитини в пологовому будинку.

Якщо в матері новонародженої дитини виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за дитиною, допомога надаватиметься батьку або родичам такої дитини, або патронатному вихователю, які доглядатимуть за нею. У випадку відмови батьків (родичів) від новонародженої дитини в пологовому будинку допомога надаватиметься патронатному вихователю, який здійснюватиме догляд за нею.

Планування обсягів зазначеної допомоги, розподіл між пологовими будинками та моніторинг її надання здійснюватимуть структурні підрозділи з питань соцзахисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій. Планування провадитиметься щороку відповідно до показників народжуваності в адміністративно-територіальній одиниці за минулий рік з урахуванням загальних тенденцій народжуваності та кількості осіб, які перебувають на обліку по вагітності в жіночих консультаціях.

Крім того, уряд визначив процедуру фінансування місцевих бюджетів для надання такої допомоги за рахунок субвенції з держбюджету.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" (N 512 від 20.06.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл