Огляди законодавства
2018.07.02

Податкові та митні пільги АТО залишаються й для ООС: підписано закони

Автор: Компанія «Дінай»

Президент підписав Закони щодо пільг зі сплати ввізного мита (N 2464-VIII від 19.06.2018 р.) та податкових пільг (N 2463-VIII від 19.06.2018 р.), які діють на період проведення операції Об'єднаних сил (ООС) із відсічі збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Зокрема, Законом N 2464-VIII доповнено норми Митного кодексу України щодо поширення пільг зі сплати ввізного мита, які тимчасово діють на період проведення АТО, й на період проведення ООС. Так, звільняються від оподаткування ввізним митом:

- спеціальні засоби індивідуального захисту (каски, бронежилети);

- нитки та тканини для виготовлення бронежилетів і шоломів;

- лікарські засоби та медичні вироби.

Також уточнено перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян, зокрема "одне крісло колісне для осіб з інвалідністю на кожну особу з інвалідністю, яка перетинає митний кордон України, а в разі відсутності такої особи - у кількості не більше однієї штуки".

Змінами ж до ПКУ, які передбачено Законом N 2463-VIII, продовжено дію пільг зі сплати військового збору та з оподаткування ПДВ на період здійснення заходів із забезпечення проведення ООС. Зокрема, поширено пільги зі сплати військового збору з доходів у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інших осіб на період проведення такої операції.

Крім того, встановлюються пільги з оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України ряду спеціальних засобів індивідуального захисту, ниток та тканин для виготовлення бронежилетів і шоломів, лікарських засобів та медичних виробів, продукції оборонного призначення.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уточнення деяких положень" (N 2464-VIII від 19.06.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем офіційного опублікування

Закон України "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо відносин, пов'язаних із здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях" (N 2463-VIII від 19.06.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл