Огляди законодавства
2018.06.27

ДФСУ узагальнила правила коригування ПН

Автор: Компанія «Дінай»

ДФСУ видала узагальнюючий лист про особливості заповнення розрахунків коригування до податкових накладних, що видаються покупцям - платникам ПДВ,  залежно від причин, з яких відбувається коригування.

Так, п. 192.1 ПКУ визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, то перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі РК до ПН, зареєстрованому в ЄРПН.

РК складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у тому числі не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Порядок складання РК та його реєстрації в ЄРПН, включаючи і термін такої реєстрації, аналогічні порядку, передбаченому для ПН.

Реєстрація РК в ЄРПН може бути здійснена тільки після реєстрації в ЄРПН ПН. РК до ПН, з дати якої минуло 1095 календарних днів, не може бути зареєстрована у зв'язку зі сплином терміну, встановленого ст. 102 ПКУ. Помилки, допущені у даті складання ПН та її порядковому номері, виправленню не підлягають.

Причини коригування, які можуть бути вказані в РК:

- "Повернення товару або авансових платежів" (після складання ПН відбувається повне повернення суми попередньої оплати (авансу)/поставлених товарів або повернення залишку суми попередньої оплати (авансу)/поставлених товарів));

- "Зміна кількості" (після складання ПН відбувається зміна кількості товарів/послуг (за винятком випадків повного повернення товарів));

- "Зміна ціни" (після складання ПН відбувається зміна ціни товарів/послуг (за винятком повного повернення коштів));

- "Зміна номенклатури" (після складання ПН відбувається зміна ціни частини товарів/послуг та/або одночасна зміна і кількості, і ціни товарів/послуг);

- "Усунення неоднозначностей"; "Зменшення обсягу при нульовій кількості"; "Зменшення кількості при нульовому обсягу" (у РК, який складається з метою виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань ПН, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворилися в результаті таких коригувань, вказується одна з причин коригування).

Причина коригування вказується в графі 2 без лапок та інших додаткових розділових знаків. Якщо одна і та ж сама причина коригування вказується в двох і більше рядках РК, запис у графі 2 в усіх таких рядках має бути ідентичним з точністю до знака.

У листі наведено приклади заповнення РК по рядках залежно від окремих ситуацій, що виникають у процесі господарської діяльності платників податків.

Крім того, податківці уточнили порядок виправлення помилок, які виникли при реєстрації в ЄРПН попередніх розрахунків коригування, а також допущених у заголовній частині податкової накладної.

----------------------

Лист Державної фіскальної служби України "Про особливості складання розрахунків коригування до податкових накладних, що видаються покупцям - платникам ПДВ" (N 18983/7/99-99-15-03-02-17 від 22.06.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл