Огляди законодавства
2018.06.26Увага!

Уряд запроваджує реєстр екземплярів РРО

Автор: Компанія «Дінай»

Уряд спростив порядок технічного обслуговування та ремонту касової техніки, а також запровадив реєстр екземплярів РРО. Відповідні корективи передбачено до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій (N 601 від 12.05.2004 р.).

Зокрема, ДФСУ вестиме реєстр екземплярів РРО на підставі інформації, отриманої від виробників. Так, виробники (постачальники) не пізніше дня поставки реєстратора надсилатимуть до ДФС інформацію про такий екземпляр, яка повинна містити дані про найменування моделі (модифікації) реєстратора, сферу його застосування і версію внутрішнього програмного забезпечення (згідно з Держреєстром РРО), унікальний (серійний) номер реєстратора, дату виготовлення, гарантійний строк зберігання, гарантійний строк експлуатації, строк служби реєстратора, складові частини реєстратора згідно із сертифікатом відповідності та конструкторсько-технологічною документацією виробника, комплект поставки. Порядок ведення такого реєстру повинен затвердити Мінфін.

Відкориговано дані, які вноситимуться до реєстру центрів сервісного обслуговування. До нього додатково включатимуться відомості щодо податкового номера центру сервісного обслуговування, а також інформація стосовно періоду, протягом якого центр має право здійснювати обслуговування та ремонт кожної моделі (модифікації) реєстратора згідно з укладеним з виробником (постачальником) договором. Передбачено, що надалі порядок ведення реєстру центрів сервісного обслуговування визначатиметься лише Мінфіном (раніше - Мінекономрозвитку та Мінфіном).

Крім цього, користувачів РРО звільнять від обов'язку передачі документів від сервісних центрів обслуговування до територіальних органів ДФС. Відтепер під час введення в експлуатацію реєстраторів та при подальшому їх обслуговуванні документи передаватимуться засобами електронного зв'язку в електронній формі безпосередньо від центрів обслуговування до податківців без участі користувачів.

Також Кабмін скасував необхідність відображення центрами сервісного обслуговування інформації про проведене технічне обслуговування та ремонт касової техніки в книзі обліку розрахункових операцій.

-------------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій" (N 496 від 13.06.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 119 від 26.06.2018 р.

Дата набрання чинності: 26.06.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл