Огляди законодавства
2018.06.21

Непридатні за станом здоров'я військові зможуть продовжити проходження служби

Автор: Компанія «Дінай»

З метою удосконалення деяких положень законодавства щодо проходження військової служби Президент підписав Закон (N 2397-VIII від 05.04.2018 р.), який надасть можливість підвищити мотивацію громадян до проходження військової служби. Відповідні зміни передбачено до Законів "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (N 2011-XII від 20.12.91 р.), "Про військовий обов'язок і військову службу" (N 2232-XII від 25.03.92 р.) та "Статуту внутрішньої служби ЗСУ" (N 548-XIV від 24.03.99 р.).

Так, Закон надає можливість продовжувати проходження служби військовослужбовцям, які визнані рішеннями військово-лікарських комісій непридатними до військової служби за станом здоров'я (за винятком розумових, сенсорних, психологічних вад, розладів психіки, поведінки та інших захворювань, визначених Міноборони).

Зокрема, новими нормами передбачено:

- підвищення з 23 до 30 років віку прийому громадян у курсанти вищих військових навчальних закладів, що дозволить учасникам АТО та Операції Об'єднаних сил (ООС) вступати на навчання та продовжувати військову службу офіцерами або сержантами;

- підвищення до 60 років граничного віку перебування в запасі військовозобов'язаних-жінок, як це вже визначено для чоловіків;

- продовження в особливий період для військовослужбовців за їх бажанням проходження військової служби за новим контрактом на строк від 1 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Крім того, уточнено, що для військовослужбовців, які вступили на військову службу за контрактом до часу перебування їх на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, зараховуватиметься час перебування на такому обліку за місцем проживання до прийняття на військову службу.

Також документ дозволяє звільнитися чи укласти новий контракт військовослужбовцям, дію контрактів яких примусово продовжено після закінчення його строку в особливий період, та військовослужбовцям, які уклали контракт до закінчення особливого періоду й оголошення демобілізації.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби" (N 2397-VIII від 05.04.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем його опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл