Огляди законодавства
2018.06.19Важливо!

Новий закон про дипломатичну службу

Автор: Компанія «Дінай»

15 червня Президент підписав новий Закон "Про дипломатичну службу" (N 2449-VIII від 07.06.2018 р.), який набере чинності 19 грудня 2018 року. Нагадаємо, що цей закон було прийнято ще 5 квітня 2018 року, але 4 травня 2018 року глава держави ветував його та повернув з пропозиціями до парламенту. І тільки 7 червня Закон було прийнято повторно. Даний закон розроблено з метою реформування дипслужби, приведення її до сучасних європейських і світових стандартів, підвищення престижності дипслужби та залучення нового кадрового потенціалу.

Так, дипломатична служба - це державна служба особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності посадових осіб, пов'язаній з реалізацією зовнішньої політики України, захистом національних інтересів України у сфері міжнародних відносин, а також прав та інтересів громадян і юросіб України за кордоном. Систему органів дипслужби складають МЗС, представництва МЗС на території України та закордонні дипломатичні установи України.

Зокрема, документ визначає правовий статус посадових осіб дипслужби, особливості діяльності органів дипслужби, порядок вступу на дипслужбу, її проходження та припинення, закріплює ротацію як обов'язкову умову проходження дипслужби, а також унормовує питання оплати праці, соціальні гарантії працівників.

Визначено, що вступ на дипслужбу здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду за результатами конкурсу, крім випадків, коли призначення на дипломатичні посади здійснює Президент. Так, особа, яка претендує на вступ на дипслужбу, повинна відповідати загальним вимогам, встановленим Законом "Про державну службу" (N 889-VІІІ від 10.12.2015 р.), та спеціальним вимогам, а саме:

- наявність вищої освіти зі ступенем не нижче магістра;

- володіння відповідним рівнем професійної компетентності;

- володіння іноземними мовами в обсязі, необхідному для виконання посадових обов'язків;

- стан здоров'я, який дозволяє бути направленим у довготермінове відрядження;

- відсутність обставин, що можуть перешкоджати виконанню посадових обов'язків під час роботи в системі органів дипслужби.

Крім того, встановлено, що дипломатичні посади в органах дипслужби поділяються на категорії ("А", "Б", "В") та ранги (Надзвичайний і Повноважний Посол, Надзвичайний і Повноважний Посланник першого класу, Надзвичайний і Повноважний Посланник другого класу, радник першого класу, радник другого класу, перший секретар, другий секретар, третій секретар, аташе).

Варто зазначити, що Закон "Про дипломатичну службу" N 2728-III від 20.09.2001 р. визнається таким, що втрачає чинність.

--------------------

Закон України "Про дипломатичну службу" (N 2449-VIII від 07.06.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 111 від 19.06.2018 р.

Дата набрання чинності: 19.12.2018 р., крім деяких норм

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл