Огляди законодавства
2018.06.18

Як нараховувати компенсацію за несвоєчасно виплачену індексацію зарплати?

Автор: Компанія «Дінай»

 

Пунктом 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ N 1078 від 17.07.2003 р., визначено, що у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства.

Виплата такої компенсації регулюється Законом "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" (N 2050-III від 19.10.2000 р.) та урядовою постановою N 159 від 21.02.2001 р.

Мінсоцполітики нагадало, що компенсація проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів. При цьому сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але не виплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків та обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.

Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається.

Сума компенсації нараховується у разі нарахованих, але своєчасно не виплачених грошових доходів. Нараховується і виплачується компенсація в тому самому місяці, в якому виплачується заборгованість.

--------------------

Лист Міністерства соціальної політики України N 2/0/216-18 від 22.05.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл