Огляди законодавства
2018.06.05Увага!

Змінено процедуру оформлення ДТП

Автор: Компанія «Дінай»

МВС привело у відповідність до вимог законодавства свою Інструкцію з оформлення поліцейськими матеріалів про адмінправопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі (N 1395 від 07.11.2015 р.).

Серед іншого, змінами скасовано вимогу посвідчувати підписами двох свідків запис у протоколі про відмову особи, яка притягається до адмінвідповідальності, від його підписання.

Встановлено право учасників ДТП фотографувати схему ДТП безпосередньо на місці аварії. І лише за відсутності технічної можливості зробити фотографію копія схеми ДТП та фотографії з місця ДТП надаватимуться в підрозділі поліції за письмовою заявою.

Також скасовано вимогу, відповідно до якої акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів видавався особі, щодо якої проводився цей огляд, лише під підпис.

Додатково передбачено, що евакуація (тимчасове затримання) транспортного засобу проводитиметься не лише у випадку, якщо транспортний засіб створює значні перешкоди дорожньому руху, а й якщо його розміщено на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування автомобілів осіб з інвалідністю.

Крім цього, в новій редакції викладено форму постанови про накладення адмінстягнення (додаток 5) та додатково затверджено форму акта вилучення посвідчення водія (додаток 9), який складається у випадку виявлення посвідчення водія, що підлягає вилученню.

---------------------

Наказ Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі" (N 318 від 13.04.2018 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України: 10.05.2018 р. за N 578/32030

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл