Огляди законодавства
2018.06.01

До 30 червня дозволено використання старих форм касових документів

Автор: Компанія «Дінай»

Нацбанк вніс корективи до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (N 148 від 29.12.2017 р.).

Так, змінами визначено, що суб'єкти господарювання (до 30 червня 2018 року (включно)):

- можуть використовувати у своїй діяльності старі форми відомості на виплату грошей, прибуткового касового ордера, видаткового касового ордера, журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касової книги, книги обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки та акта про результати інвентаризації наявних коштів, затверджені Положенням N 637 від 15.12.2004 р.;

- мають розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси. Протягом зазначеного періоду можуть користуватися раніше розрахованими, установленими та затвердженими лімітами каси.

Відкориговано норми щодо оприбуткування готівки в касах суб'єктів господарювання та встановлено випадки використання КОРО. Розрахунки готівкою фізичних осіб із суб'єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, як і раніше, обмежені сумою до 50 000 грн.

Прописано, що документом, який свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб'єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку;

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування.

Крім того, узгоджено норми в частині самостійного визначення порядку встановлення ліміту каси Держказначейською службою України та розпорядниками й одержувачами бюджетних коштів.

-----------------------------

Постанова Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (N 54 від 24.05.2018 р.)

Офіційне опублікування на сайті НБУ: 31.05.2018 р.

Дата набрання чинності: 01.06.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл