Огляди законодавства
2018.05.24

Нові обмеження в безоплатній приватизації земель від нардепів

Автор: Компанія «Дінай»

Народні депутати прийняли за основу законопроект N 7060, яким пропонується замінити існуючу корупційну модель приватизації земель для ведення особистого селянського господарства на прозорий механізм передачі сільгоспземлі на аукціонах для створення та розвитку сімейних фермерських господарств на умовах оренди із правом викупу земельної ділянки. До таких аукціонів встановлюватимуться наступні вимоги:

- учасниками можуть бути виключно громадяни України - члени сімейних фермерських господарств, які на момент проведення аукціону мають в обробітку не більше 20 га землі;

- площа земельної ділянки, що виставляється на торги, не повинна перевищувати 5 га;

- строк оренди є фіксованим і визначається у 7 років (для багаторічних насаджень - 25 років, для меліорованих земель - 10 років).

При цьому передбачається, що одержані на таких аукціонах земельні ділянки повинні використовуватися лише для вирощування багаторічних насаджень, тваринництва, овочівництва, органічної продукції та зберігання і переробки вирощеної на ній продукції.

Після 7 років належного виконання своїх обов'язків за договором оренди орендарю надається право безоплатно одержати до 2,0 га орендованої землі, а іншу частину викупити із розстроченням платежу на 20 років.

Крім цього, передбачається зменшити до 1,0 га граничний розмір земельної ділянки, яка може безоплатно передаватися у приватну власність для ведення особистого селянського господарства (сьогодні - 2,0 га). Водночас право безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства пропонується залишити лише для працівників культури, освіти, медицини, які працюють у сільській місцевості (в тому числі пенсіонерів, які раніше працювали на таких посадах і залишилися проживати у таких населених пунктах), чорнобильців, учасників АТО, а також громадян, яким належить право власності на будівлі, споруди, що розташовані на земельній ділянці.

Разом з тим, пропонується запровадити суттєві обмеження у використанні земельних ділянок, які одержані громадянами в порядку безоплатної приватизації, а також встановити певні обмеження щодо транзакцій з такими земельними ділянками. Так, пропонується встановити 7-річну заборону на відчуження таких земельних ділянок, передачу їх у користування третім особам, зміну їх цільового призначення.

Ще одним обмеженням даного законопроекту є площа земельної ділянки державної та комунальної власності, яка може бути надана в оренду поза аукціонами для городництва, - до 0,6 га.

------------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності" (N 7060 від 04.09.2017 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл