Огляди законодавства
2018.05.23

Сімейні фермерські господарства - ФОП пропонують віднести до 4-ї групи єдинників

Автор: Компанія «Дінай»

Діяльність сімейних фермерських господарств передбачено Законом "Про фермерське господарство" (N 973-IV від 19.06.2003 р.), однак залишилося неврегульованим питання віднесення їх до тієї чи іншої групи платників податків. Це, у свою чергу, позбавило сімейні фермерські господарства можливості користуватися пільгами і спрощеннями та виходити на організовані аграрні ринки і працювати за легальними схемами.

З метою виправлення такої ситуації депутати прийняли в першому читанні законопроект, яким пропонується віднести ФОП, які організували сімейне фермерське господарство, до платників єдиного податку четвертої групи за умови відповідності сукупності таких критеріїв:

- зайняття виключно виробництвом сільгосппродукції, її переробкою та постачанням;

- здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- невикористання праці найманих осіб;

- членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи у визначенні ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу (сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає);

- площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законопроектом також передбачено пільговий порядок сплати ЄСВ для усіх членів фермерського господарства, у т. ч. його голови:

- 0,1 мінімального страхового внеску - перший рік;

- 0,2 мінімального страхового внеску - другий рік;

- 0,3 мінімального страхового внеску - третій рік;

- 0,4 мінімального страхового внеску - четвертий рік;

- 0,5 мінімального страхового внеску - п'ятий рік;

- 0,6 мінімального страхового внеску - шостий рік;

- 0,7 мінімального страхового внеску - сьомий рік;

- 0,8 мінімального страхового внеску - восьмий рік;

- 0,9 мінімального страхового внеску - дев'ятий та десятий роки. Доплата ЄСВ до рівня мінімального страхового внеску здійснюватиметься за рахунок Держбюджету протягом 10 років.

Крім цього, проектом пропонується зараховувати ПДФО з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

-------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств" (N 6490-д від 18.05.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл