Огляди законодавства
2018.05.22

Авто на литовських номерах: які документи потрібно мати?

Автор: Компанія «Дінай»

Велика кількість автомобілів з іноземною реєстрацією на автошляхах України - це не лише несплачені податки в бюджет, це і зниження безпеки на дорогах, оскільки притягнути до відповідальності водіїв таких авто доволі складно. Саме тому влада намагається боротися з тіньовими схемами купівлі авто на іноземних номерах.

Однією із таких схем є ввезення автомобілів із Литви, які реєструються на сумнівні литовські компанії та формально є власністю таких компаній. При цьому громадянам України надаються довіреність на право використання транспортного засобу та інші документи, які, нібито, підтверджують, що відповідна особа працює на литовську компанію.

З метою недопущення використання зазначеної схеми Міністерство закордонних справ направило до МВС та ДФС інформацію, отриману від Посольства України в Литовській Республіці, щодо правил працевлаштування іноземних громадян у Литві.

Так, згідно з литовським законодавством іноземні громадяни, які працюють у литовських компаніях, зобов'язані отримати дозвіл на роботу в компетентних органах Литви навіть у тих випадках, коли іноземець працює на литовську компанію дистанційно, не перебуваючи на території Литви. На практиці такий дозвіл отримує литовська компанія - роботодавець на Біржі праці Литви. При цьому роботодавець зобов'язаний також укласти з іноземним громадянином трудовий договір, який має бути зареєстрований на Біржі праці Литви протягом 2 місяців з дня отримання дозволу на працевлаштування іноземця.

Таким чином, громадянин України, який офіційно працевлаштований у литовській компанії та використовує автомобіль з литовською реєстрацією, повинен мати:

- дозвіл на працевлаштування у Литві;

- зареєстрований трудовий договір з литовською компанією, яка надала довіреність на користування транспортним засобом.

-------------------------

Лист Міністерства закордонних справ України N 51/14-549/1-1289 від 26.04.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл