Огляди законодавства
2018.05.22

Зміни в Порядку повернення зайво сплачених податків

Автор: Компанія «Дінай»

Нагадаємо, що Законами N 1797-VIII від 21.12.2016 р. та N 1789-VIII від 20.12.2016 р. внесено зміни до ПКУ та Бюджетного кодексу України відповідно.

Це, в свою чергу, змусило Мінфін переглянути норми Порядку взаємодії територіальних органів ДФСУ, місцевих фінансових органів і територіальних органів Держказначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань.

Так, визначено, що згаданий Порядок стосуватиметься також повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум пені.

Передбачено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному п. 200-1.5 ПКУ, такі кошти підлягатимуть поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ. У разі ж його  відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Переглянуто процедуру повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до місцевих бюджетів населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень (перелік затверджено розпорядженням КМУ N 1085 від 07.11.2014 р.).

Крім того, викладено в новій редакції додаток 1 до Порядку "Висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені", а в додатки 2-4 внесено зміни.

-----------------------

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Змін до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань" (N 417 від 06.04.2018 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.04.2018 р. за N 533/31985 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл