Огляди законодавства
2018.05.18

Оновлено Ліцумови провадження освітньої діяльності

Автор: Компанія «Дінай»

Кабмін затвердив нову редакцію Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти N 1187 від 30.12.2015 р. Зокрема, новими нормами передбачено вимоги щодо створення дошкільного приватного закладу фізичними особами - підприємцями. Так, ФОП, які самостійно надають освітні послуги за рівнем дошкільної освіти, повинні мати відповідну фахову освіту і медичну довідку. Зазначимо, що раніше заклади дошкільної освіти мали право створювати лише юрособи. Також для закладів дошкільної освіти знято вимогу щодо ліцензованого обсягу (максимальної кількості дітей, яким такий заклад може одночасно забезпечити здобуття дошкільної освіти).

Крім того, порівняно з попередніми умовами, запроваджуються нові види ліцензування - у сфері фахової передвищої та післядипломної освіти, підготовки іноземних студентів.

Відтепер закладам освіти для отримання ліцензії не потрібно подавати документи, які відносяться до сфери акредитації освітніх програм (освітня програма, навчальний план), замість цього подаватиметься концепція освітньої діяльності за відповідною спеціальністю на заявленому рівні. Також відсутня вимога щодо подання копій документів про відповідність приміщень санітарним нормам та вимогам правил пожежної безпеки.

У сфері загальної середньої освіти не вимагатиметься підтвердження майнових прав на приміщення на весь строк навчання за певним рівнем, що також лібералізує процедуру дозволу на впровадження середньої освіти, зокрема для приватних закладів.

Водночас посилено вимоги до закладів освіти, що здійснюють підготовку іноземців та осіб без громадянства. Так, для прийняття на навчання іноземців та осіб без громадянства заклад освіти повинен мати структурний підрозділ для роботи з такими особами, до функцій якого, зокрема, належать оформлення запрошень на навчання та забезпечення перебування таких студентів в Україні на законних підставах. Обов'язковими умовами також є наявність житлових приміщень у закладах освіти, придатних для проживання іноземців та осіб без громадянства.

Окрім того, для отримання ліцензії з правом навчання іноземців та осіб без громадянства один із членів проектної групи повинен володіти англійською мовою на рівні В2 за Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти або кваліфікаційними документами, що пов'язані з використанням зазначеної мови. Такі вимоги щодо володіння англійською мовою вводяться в дію з 1 січня 2020 р.

Щодо ліцензованого обсягу у сферах вищої, післядипломної, загальної повної, загальної середньої освіти та фахової передвищої, то в ліцензії зазначатиметься максимальна кількість осіб, яким заклад освіти може одночасно забезпечити здобуття відповідного рівня освіти за відповідною спеціальністю.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. N 1187" (N 347 від 10.05.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл