Огляди законодавства
2018.05.16

Аліменти від іноземців попередньо звільнено від ПДФО

Автор: Компанія «Дінай»

ВРУ з урахуванням уточнень Комітету з питань податкової та митної політики прийнято за основу законопроект N 8295 від 19.04.2018 р., яким пропонується:

1) скасувати оподаткування ПДФО аліментів, що виплачуються платнику податку нерезидентом (зміни до підп. 165.1.14 ПКУ);

2) розширити перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки платником податку (зміни до підп. 166.3.3 ПКУ). До витрат також включатимуться суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття такої освіти членами його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку на календарний рік) 15 розмірів МЗП, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року, тобто у 2018 році це 55 845 грн (обмеження щодо розміру внесено зі стенограми засідання ВРУ та поки що не відображено в тексті законопроекту).

Нагадаємо, що на сьогодні до витрат включаються лише суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

----------------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України" (N 8295 від 19.04.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл