Огляди законодавства
2018.05.15

Тонкощі проведення планових перевірок від ФСС

Автор: Компанія «Дінай»

У нещодавньому листі Фонд соцстраху в формі запитань та відповідей проінформував про особливості проведення планової перевірки.

Так, стосовно питання можливості перенесення строків проведення планової перевірки ФСС надав однозначну відповідь, що Інструкцією N 29 від 22.12.2010 р. її не передбачено.

Водночас звернув увагу, що в разі якщо страхувальник не може прийняти перевіряючих з об'єктивних причин (хвороба, відпустка, відрядження керівника або уповноважених осіб, які відповідають за використання коштів Фонду), він має надіслати листа до органу Фонду з проханням перенести строк проведення перевірки з викладенням причин неможливості її проведення на назначену дату.

Не оминули увагою й питання відповідальності за недопуск до проведення планової перевірки. Так, згідно з п. 3.5 Інструкції N 29, якщо страхувальник відмовляється від проведення планової або позапланової перевірки, посадовими особами органу Фонду складається у довільній формі акт про відмову від допуску до перевірки. Цей акт вручається керівнику або головному бухгалтеру (бухгалтеру) чи уповноваженій керівником особі під розписку або ж направляється рекомендованим листом. Фонд має право зупиняти виплати в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця в проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей чи порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду.

Фонд підтвердив, що відповідно до Закону N 877-V від 13.03.2014 р. він не є органом держнагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

А от що стосується відеофіксації процесу перевірки Фондом, то законодавчо її не передбачено.

----------------------------

Лист Фонду соціального страхування України N 6-29-794 від 12.03.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл