Огляди законодавства
2018.05.10

Депутати пропонують рахувати штрафи за спам у мільйонах

Автор: Компанія «Дінай»

Діючі сьогодні законодавчі механізми боротьби зі спамом є недостатньо дієвими. Небажані повідомлення продовжують заповнювати електронні поштові скриньки та телефонні месенджери. З метою вдосконалення механізму протидії такому негативному явищу на розгляд ВРУ подано законопроект щодо посилення захисту абонента телекомунікаційних послуг від масових розсилок.

Проектом пропонується встановити адмінштраф за умисне розповсюдження спаму, за неотримання згоди споживача на отримання повідомлень, а також за організацію та/або сприяння розсилці спаму в розмірі від 500 до 1000 прожиткових мінімумів, тобто від 850 тис. грн до 1,7 млн грн.

Також пропонується змінити прив'язку "кримінального" штрафу до розміру мінімальної зарплати за умисне масове розповсюдження повідомлень без попередньої згоди адресатів, що призвело до порушення або припинення роботи комп'ютерів чи комп'ютерних мереж. У разі прийняття таких законодавчих ініціатив розмір штрафу за такий злочин становитиме від 1,8 млн грн до 3,7 млн грн (сьогодні - від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн).

Крім цього, проектом передбачається на законодавчому рівні встановити заборону на включення до договору телекомунікаційних послуг згоди споживача на оприлюднення його даних у телефонних довідниках. Таку згоду оператори телекомунікаційних послуг повинні будуть отримувати окремо.

--------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму" (N 8186 від 23.03.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл