Огляди законодавства
2018.05.08

Мін'юст про вчинення нотаріальної дії без надання документа, що підтверджує право власності

Автор: Компанія «Дінай»

Мін'юст надав роз'яснення щодо можливості вчинення нотаріальної дії без надання документа, що підтверджує право власності на нерухоме майно. Пунктом 53 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (N 1127 від 25.12.2015 р.) передбачено, що для держреєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об'єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 01.01.2013 р. у зв'язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного держакта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно використовуються відомості з Державного земельного кадастру або Реєстру прав власності на нерухоме майно та паперовий носій інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації). У разі наявності в заявника копії примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подається також відповідна копія.

Також згідно з підп. 1.1 п. 1 глави 2 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій (N 296/5 від 22.02.2012 р.) правочини щодо відчуження та застави майна, право власності на яке підлягає реєстрації, посвідчуються за умови подання документів, що посвідчують право власності на майно, та документів, що підтверджують держреєстрацію прав на це майно. У разі посвідчення правочинів щодо відчуження та застави нерухомого майна, право власності на яке зареєстровано в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно, документи, що підтверджують держреєстрацію прав на це майно, не подаються. Відомості Держреєстру речових прав на нерухоме майно вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Водночас Мін'юст повідомляє, що нотаріус є процесуально незалежною особою, яка самостійно приймає рішення щодо вчинення нотаріальної дії чи відмови в її вчиненні. На вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус зобов'язаний викласти причини відмови в письмовій формі та роз'яснити порядок її оскарження.

--------------------

Лист-роз'яснення Міністерства юстиції України N 13490/2831-32-18/8.3.1 від 10.04.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл