Огляди законодавства
2018.05.07

Громади сіл та селищ зможуть приєднатися до міст обласного значення без виборів

Автор: Компанія «Дінай»

5 травня набрав чинності Закон N 2379-VIII щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського АРК та обласного значення. Відповідні зміни внесено до Закону N 157-VIII від 05.02.2015 р.

Закон визнає такими, що є спроможними об'єднаними територіальними громадами (далі - ОТГ) ті, які утворилися внаслідок добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Таким чином приєднання територіальних громад сіл та селищ до громад міст обласного значення відбуватиметься за спрощеною процедурою - без проведення виборів до міської ради.

Також встановлено, що до проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводяться, а головою ОТГ визнається діючий до об'єднання міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення" (N 2379-VIII від 03.04.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 83 від 05.05.2018 р.

Дата набрання чинності: 05.05.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл