Огляди законодавства
2018.05.05

Нацбанк визначив засади функціонування Кредитного реєстру

Автор: Компанія «Дінай»

Нагадаємо, що Законом N 2277-VIII від 06.02.2018 р. запроваджено механізм створення і ведення Кредитного реєстру НБУ. Його норми набрали чинності 4 березня 2018 року та введені в дію з 4 травня 2018 року, крім окремих положень.

На виконання норм цього Закону головний банківський регулятор затвердив Положення про Кредитний реєстр НБУ. Зокрема, документом визначено порядок:

- надання банком і Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (стосовно неплатоспроможних або ліквідованих банків) інформації до реєстру та видалення інформації з нього;

- отримання інформації з реєстру банками, а також фізичними та юридичними особами;

- ведення реєстру запитів банків/заяв фізичних або юридичних осіб.

Банк/Фонд гарантування вкладів фізичних осіб надає до Кредитного реєстру інформацію про кредитні операції боржника, якщо сума заборгованості (за основною сумою та відсотками) за такими кредитними операціями дорівнює чи перевищує 100 розмірів МЗП (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті), тобто у 2018 році - 372 300 грн.

Банк має право звернутися до НБУ із запитом (додатку 2 до Положення) за отриманням інформації, яка міститься в Кредитному реєстрі:

1) щодо боржника банку (та/або пов'язаних із ним осіб, якщо інформація про таких осіб є в реєстрі);

2) у разі звернення особи, яка має намір укласти кредитний правочин (за наявності в банку документального підтвердження такого звернення).

Зазначимо, що до Кредитного реєстру вноситимуться:

- відомості, що ідентифікують боржника (для фізосіб - ПІБ, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків; для юросіб - повне найменування, код за ЄДРПОУ);

- інформація про умови кредитної операції та виконання зобов'язань за кредитною операцією;

- інформація про належність боржника до пов'язаних із банком осіб;

- інформація про забезпечення виконання зобов'язань за кредитною операцією, у тому числі порукою;

- інша інформація про боржника - юрособу.

Як зауважує Нацбанк, мета створення Кредитного реєстру - забезпечити своєчасну та зважену оцінку банками кредитного ризику, що сприятиме зниженню частки проблемних активів та, в кінцевому результаті, посиленню фінансової стійкості банківського сектору.

-------------------------

Постанова Правління Національного банку України "Про затвердження Положення про Кредитний реєстр Національного банку України" (N 50 від 04.05.2018 р.)

Офіційне опублікування на сайті НБУ: 05.05.2018 р.

Дата набрання чинності: 06.05.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл