Огляди законодавства
2018.05.03

З 1 червня посвідки на проживання видаватимуть у формі ID-карток

Автор: Компанія «Дінай»

З 1 червня посвідки на постійне (тимчасове) проживання видаватимуть іноземцям та особам без громадянства у формі карток, що містять безконтактний електронний носій. Нові зразки бланків посвідок та порядок їх оформлення і видачі визначено постановами Кабміну N 321 та N 322 від 25.04.2018 р.

Бланки посвідки на постійне (тимчасове) проживання з безконтактним електронним носієм виготовлятимуться у формі пластикової картки типу ID-1. До безконтактного електронного носія, крім інформації, яку зазначено на лицьовому та зворотному боках посвідки, вноситимуться біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис особи), а також дані щодо забезпечення захисту інформації.

Посвідка на постійне проживання видається строком на 10 років, а на тимчасове проживання - строком на 1 рік, крім деяких випадків (працевлаштування, навчання, участь у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги тощо). Посвідка на постійне (тимчасове) проживання виготовлятиметься протягом 15 робочих днів з дати прийняття документів від іноземця або особи без громадянства.

Варто зауважити, що до завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів ДМС матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі посвідок у формі ID-карток, посвідки можуть оформлятися з використанням бланка у формі книжечки. Крім того, посвідки, що не містять безконтактного електронного носія, оформлені та видані на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 року, є чинними протягом строку, на який їх було видано.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання" (N 321 від 25.04.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання" (N 322 від 25.04.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл