Огляди законодавства
2018.05.05Увага!

З 1 травня діють нові правила призначення субсидій

Автор: Компанія «Дінай»

Уряд схвалив нові правила отримання субсидій, які діють уже з 1 травня 2018 року. Таке рішення прийнято за ініціативою Мінсоцполітики в рамках підготовки до монетизації субсидій, що планується до впровадження протягом наступного опалювального сезону.

Серед іншого, чергова реформа житлових субсидій націлена на скорочення субсидіантів. Відтепер житлова субсидія не призначатиметься:

1) на квартири площею більше 120 кв. м та індивідуальні будинки площею більше 200 кв. м (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) володільцям транспортного засобу (крім мопеда), з дати випуску якого минуло менше п'яти років;

3) сім'ям, в яких є повнолітні особи, в яких відсутні доходи, що враховуються під час призначення житлової субсидії, або їх дохід менший ніж розмір мінімальної зарплати, та/або вони не сплатили мінімальний розмір ЕСВ сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (виняток зроблено лише для школярів, студентів, пенсіонерів, отримувачів допомоги по безробіттю, допомоги при народженні (усиновленні) дитини, допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомоги по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю);

4) сім'ям, члени яких протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму, що перевищує 50 тис. грн;

5) сім'ям, які мають прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 340 грн.

Водночас діятиме можливість призначення субсидій для вищезазначених категорій осіб через рішення відповідних комісій на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Крім цього, з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюватиметься лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

- особи, які відповідають вимогам пункту 3 вищезазначеного переліку;

- внутрішньо переміщені особи;

- особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Зазначимо, що раніше діючі форми заяви та декларації, затверджені постановою КМУ N 106 від 28.02.2015 р., визнано такими, що втратили чинність. При цьому Мінсоцполітики повинне затвердити нові форми таких заяви та декларації.

Також змінено періодичність перепризначення субсидій. Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні й окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік - у травні і жовтні. Але для більшості домогосподарств субсидії, як і раніше, перепризначатимуть автоматично з урахуванням доходів за попередні два квартали.

-----------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. N 1022" (N 329 від 27.04.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 83 від 28.04.2018 р.

Дата набрання чинності: 01.05.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл