Огляди законодавства
2018.04.25

Держпраці про нещасні випадки під час відбування громадських робіт

Автор: Компанія «Дінай»

Держпраці надала роз'яснення щодо розслідування нещасних випадків, які трапляються під час відбування громадських робіт на виконання постанов суду про застосування адмінстягнення. Відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (N 1232 від 30.11.2011 р.) нещасний випадок, який стався під час відбування порушником адмінстягнення у вигляді громадських робіт, підлягає розслідуванню згідно з вимогами цього Порядку.

Зокрема, згідно з абзацами 7, 8 пункту 36 Порядку у разі настання нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, рішення про утворення комісії та проведення його розслідування приймає територіальний орган Держпраці залежно від характеру і ступеня тяжкості травми. До складу спеціальної комісії входить представник підприємства, установи, організації, власник або уповноважені органи яких видали наказ (розпорядження) про початок відбування порушником громадських робіт. Такі нещасні випадки беруться на облік підприємствами, де виконувалися громадські роботи.

Водночас Держпраці повідомила, що у 2015-2018 роках нещасних випадків на виробництві з указаною категорією осіб не зареєстровано.

--------------------

Лист Державної служби України з питань праці N 1351/3/9.1-ДП-18 від 22.02.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл