Огляди законодавства
2018.04.23

Удосконалено механізм розгляду скарг у сфері держреєстрації

Автор: Компанія «Дінай»

Кабмін вніс зміни до деяких своїх нормативно-правових актів щодо розгляду скарг у сфері держреєстрації та акредитації суб'єктів держреєстрації. Зокрема, змінами до Порядку розгляду скарг у сфері держреєстрації N 1128 від 25.12.2015 р. встановлено обов'язок повідомлення осіб, запрошених до розгляду справи по суті, про час і місце розгляду скарги не пізніше ніж за два дні (раніше - своєчасно) до дня її розгляду. У цей же строк особам, запрошеним до розгляду скарги по суті (крім скаржника), надаватимуться копії скарг та доданих до неї документів (раніше - не пізніше дня, що передує дню розгляду скарги по суті).

Крім того, корективами до Порядку акредитації суб'єктів держреєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації N 1130 від 25.12.2015 р. збільшено строк розгляду Мін'юстом заяви про акредитацію з десяти до двадцяти робочих днів з моменту її реєстрації. Визначено, що юрособі публічного права може бути відмовлено в акредитації, якщо вона подала заяву протягом п'яти місяців (раніше - протягом трьох місяців) з моменту прийняття Мін'юстом рішення про скасування акредитації.

Варто зазначити, що акредитований суб'єкт держреєстрації зобов'язаний протягом п'яти робочих днів повідомляти Мін'юст про звільнення з посади держреєстратора, зміну свого місцезнаходження та/або місця проведення держреєстрації.

Також змінами до Пілотного проекту щодо інформування у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (розпорядження КМУ N 789 від 26.10.2016 р.) надано можливість іпотекодержателю отримувати сервісну послугу з інформування про реєстраційні дії у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно про подані заяви стосовно об'єкта нерухомого майна, який передано в іпотеку такому іпотекодержателю.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" (N 286 від 18.04.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл