Огляди законодавства
2018.04.18

Малим виробництвам виноробної продукції спростили порядок отримання ліцензії

Автор: Компанія «Дінай»

Верховна Рада спростила процедуру ліцензування виробництва для малих виробництв виноробної продукції. Відповідні зміни передбачено до Законів "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (N 481/95-ВР від 19.12.95 р.) і "Про виноград та виноградне вино" (N 2662-IV від 16.06.2005 р.). Зокрема, новими нормами визначено правовий статус малого виробництва виноробної продукції як суб'єкта господарювання, який здійснює за повним технологічним циклом без додавання спирту виробництво та розлив у споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових в об'ємі, що не перевищує 10 000 декалітрів на рік, з виноматеріалів виключно власного виробництва, отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.

Відтепер малі виробництва виноробної продукції зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації, але за умови відповідності вимогам матеріально-технічної бази такого виробництва та наявності договору з акредитованою лабораторією. Матеріально-технічна база малого виробництва виноробної продукції включає:

- земельні ділянки, що належать суб'єкту господарювання на підставі будь-якого речового права, на яких такий суб'єкт вирощує плоди, ягоди, виноград, а також розміщує товарну пасіку;

- відокремлені нежитлові приміщення (цехи, підвали, ангари), призначені для здійснення господарської діяльності;

- власну або залучену на договірних засадах акредитовану лабораторію для проведення робіт з перевірки якості та безпечності вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових;

- обладнання для виробництва та розливу в споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових, а саме забезпечення зважування, подрібнення та пресування плодів, ягід, винограду, меду; відстоювання та бродіння сусла з таких плодів, ягід, винограду, меду, обробки виноматеріалів плодово-ягідних, виноградних, медових тощо.

Крім того, доповнено перелік підстав, за яких ліцензія анулюється, а саме рішення суду про встановлення невідповідності вимогам матеріально-технічної бази, а також факту переробки, виробництва (реалізації) малим виробництвом вин та напоїв медових із виноматеріалів, придбаних (отриманих) шляхом переробки придбаних плодів, ягід, винограду, меду, чи з використанням спирту та/або перевищення об'єму виробництва продукції.

Також визначено, що нові марки виноробної продукції затверджує керівник суб'єкта господарювання на підставі висновку Центральної галузевої дегустаційної комісії виноробної промисловості та/або дегустаційної комісії профільної наукової установи, та/або дегустаційної комісії галузевої громадської спілки. При цьому право затверджувати нові марки тихих вин і марочних коньяків України надається підприємствам та організаціям, які мають власну стабільну сировинну базу і відповідні потужності для їх виробництва.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв" (N 2360-VIII від 20.03.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем його опублікування

 

 

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл