Огляди законодавства
2018.04.16

Підписано Закон про захист дітей від сексуальних зловживань

Автор: Компанія «Дінай»

З метою вдосконалення кримінального законодавства та приведення його у відповідність до міжнародних стандартів у сфері захисту дітей від сексуальних зловживань і сексуальної експлуатації Верховна Рада внесла необхідні зміни до Кримінального кодексу України.

Так, новими нормами чітко встановлюється мінімальний вік статевої зрілості (16 років). Зокрема, статтю 155 ККУ викладено в новій редакції, відповідно до якої добровільні природні або неприродні статеві зносини з особою, що не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою (тобто особою, яка досягла 18 років), каратимуться обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Раніше стаття 155 ККУ передбачала відповідальність за статеві зносини з особою, що не досягла статевої зрілості (тобто особа, яка не досягла 14-річного віку, або за висновками судово-медичної експертизи особа від 14 до 18 років). Крім того, раніше суб'єктом такого злочину могла бути особа, яка досягла 16-річного віку.

Крім того, розширено коло суб'єктів статей 155, 156 ККУ шляхом застосування словосполучення "близькі родичі або члени сім'ї" в розумінні п. 1 ч. 1 ст. 3 КПКУ (батько, мати, вітчим, мачуха, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба тощо).

Також доповнено статтю 302 ККУ "Створення або утримання місць розпусти і звідництво" новою частиною, якою передбачається відповідальність за вчинення такої діяльності із залученням малолітньої особи та встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації " (N 2334-VIII від 14.03.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл