Огляди законодавства
2018.03.14

Соціальною відпусткою на дітей можна скористатися в будь-який час

Автор: Компанія «Дінай»

Мінсоцполітики надало роз'яснення щодо порядку надання соціальної додаткової відпустки на дітей. Зокрема, в листі N 203/0/101-18/284 від 06.02.2018 р. держорган зауважує, що додаткова відпустка на дітей надається в обов'язковому порядку за заявою працівника один раз на календарний рік незалежно від відпрацьованого часу. Якщо працівниця, наприклад, з початку року перебувала у щорічній відпустці або відпустці без збереження заробітної плати (тобто не виконувала трудові обов'язки жодного дня в цьому році) і відразу має намір скористатися соціальною відпусткою, підстав для відмови в її наданні немає. У той же час, якщо жінка перебувала у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, права на додаткову соціальну відпустку за відповідні роки вона не має.

Водночас у листі N 204/0/101-18/284 від 06.02.2018 р. Мінсоцполітики зауважує, що на таку відпустку не поширюються норми щодо надання щорічних відпусток. І хоча законодавством не передбачено вимоги визначати період надання такої відпустки у графіку відпусток, держорган рекомендує погоджувати її надання окремим рядком у графіку відпусток.

Разом з тим законодавством не передбачено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки. Тобто, якщо працівник не скористався правом на таку відпустку за попередній рік чи за кілька років, то має право використати її (в тому числі і всі разом), а в разі звільнення йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 19 Закону "Про відпустки" (N 504/96-ВР від 15.11.96 р.) додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів надається щорічно:

- жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років чи дитину з інвалідністю або яка усиновила дитину;

- матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;

- одинокій матері;

- батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);

- особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;

- одному із прийомних батьків.

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

--------------------

Лист Міністерства соціальної політики України N 203/0/101-18/284 від 06.02.2018 р.

Лист Міністерства соціальної політики України N 204/0/101-18/284 від 06.02.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл