Огляди законодавства
2018.02.12

Особливості здійснення комплексних перевірок: інформує ДРС

Автор: Компанія «Дінай»

Державна регуляторна служба надала роз'яснення щодо здійснення комплексних заходів держнагляду (контролю) на 2018 рік. Так, план комплексних заходів держнагляду (контролю) (наказ ДРС N 139 від 16.11.2017 р.) передбачає 5244 планових заходи, в яких одночасно з іншими органами держнагляду бере участь Держпраці. При цьому в 584 випадках із 5244 такі перевірки проводитимуться у сфері охорони праці та гігієни праці.

ДРС повідомляє, що станом на січень 2018 року залишається чинним наказ МНС N 826 від 11.08.2011 р., яким затверджено Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, держнагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду й уніфіковану форму Акта перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта). Проте такий Акт не відповідає вимогам, встановленим частиною другою статті 5 Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (N 877-V від 05.04.2007 р), зокрема, тому, що перелік питань для здійснення планових заходів, який у ньому міститься, не розділений залежно від ступеня ризику провадження господарської діяльності.

Також ДРС звертає увагу, що згідно зі статтею 10 Закону N 877-V суб'єкт господарювання під час здійснення держнагляду (контролю) має право не допускати посадових осіб органу держнагляду (контролю) до здійснення перевірки, якщо таким органом не було затверджено та оприлюднено на власному офіційному веб-сайті уніфікованої форми акта, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику.

--------------------

Лист Державної регуляторної служби України N 332/0/20-18 від 17.01.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл