Огляди законодавства
2017.11.14

На голів місцевих держадміністрацій не поширюватиметься дія Закону про держслужбу

Автор: Компанія «Дінай»

 

Верховною Радою внесено зміни до низки законодавчих актів, у тому числі Закону "Про державну службу" (N 889-VІІІ від 10.12.2015 р.), стосовно порядку призначення і звільнення голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників, а також керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України.

Зокрема, передбачено, що дія Закону про держслужбу не поширюватиметься на голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників. Аргументом для таких коригувань стало те, що порядок призначення та звільнення голів місцевих державних адміністрацій визначено нормами Конституції, які є нормами прямої дії та не можуть коригуватись іншими законами.

Нагадаємо, що відповідно до статті 118 Конституції, голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України. Голови місцевих державних адміністрацій при здійсненні своїх повноважень відповідальні перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України, підзвітні та підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня.

------------------

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби" (N 2190-VIII від 09.11.2017 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 211 від 14.11.2017 р.

Дата набрання чинності: 15.11.2017 р.

 

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл