Огляди законодавства
2017.10.12

В Україні обіг криптовалюти врегулюють на законодавчому рівні

Автор: Компанія «Дінай»

У Верховній Раді зареєстровано законопроект N 7183, яким пропонується врегулювати питання правового статусу криптовалюти, регуляції правовідносин щодо її обігу, зберігання, володіння, використання та проведення криптовалютних операцій в Україні.

Так, документом передбачено, що криптовалюта - це програмний код (набір символів, цифр та букв), що є об'єктом права власності, який може виступати засобом міни, відомості про який вносяться та зберігаються у системі блокчейн в якості облікових одиниць поточної системи блокчейн у вигляді даних (програмного коду). Державне управління у сфері обігу криптовалюти здійснюватиметься НБУ. Водночас держава не нестиме зобов'язань, а також не відшкодовуватиме вартість криптовалюти у випадку її знецінювання або втрати з будь-яких інших причин.

Окрім того, до криптовалюти пропонується застосовувати загальні норми, які розповсюджуються на право приватної власності, а до криптовалютних операцій - загальні положення про договір міни.

Варто зазначити, що суб'єкти криптовалютних операцій (криптовалютна біржа, користувач системи блокчейн, власник криптовалюти, майнер) матимуть право вільно розпоряджатися криптовалютою, зокрема здійснювати операції з міни (обміну) будь-яких її видів на іншу криптовалюту, обмінювати її на електронні гроші, валютні цінності, цінні папери, послуги, товари тощо.

----------------------

Проект Закону України "Про обіг криптовалюти в Україні" (N 7183 від 06.10.2017 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл