Огляди законодавства
2017.08.11

Уряд удосконалив роботу електронної системи закупівель

Автор: Компанія «Дінай»

Маючи на меті належне функціонування електронної системи закупівель та надання відповідних сервісів, Кабмін удосконалив окремі положення затвердженого ним Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків N 166 від 24.02.2016 р.

Уряд надав можливість державним (зокрема, казенним) та комунальним підприємствам, їх дочірнім підприємствам, об’єднанням підприємств, а також господарським товариствам, в яких державна або комунальна частка у статутному капіталі становить 50% і більше, проводити закупівлі за допомогою електронної системи закупівель, а саме - "ProZorro".

Позитивним є збільшення кількості випадків, за яких при відміні торгів плата за участь повертатиметься їх учасникам операторами авторизованих електронних майданчиків. Відтепер право на повернення внесків учасники торгів матимуть при відміні закупівель з незалежних від них причин після розкриття пропозицій, тоді як раніше повернути плату за участь можливо було лише за умови, що пропозиції не було відкрито.

Кабміном уточнено, що розмір плати за подання учасником тендерної пропозиції та/або пропозиції учасника процедури закупівлі, а також плати, що справляється адміністратором з оператора авторизованого електронного майданчика на забезпечення функціонування та розвиток веб-порталу, визначено з урахуванням ПДВ.

Крім цього, документом урегульовано питання зміни оператора авторизованого електронного майданчика та передбачено, що розглядати відповідні звернення щодо його зміни буде адміністратор електронної системи закупівель. Також передбачено, що звернення про зміну оператора авторизованого електронного майданчика підписується керівником юрособи, яка подає таке звернення, та підлягає реєстрації на веб-порталі адміністратора (https://prozorro.gov.ua).

----------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків" (N 553 від 09.08.2017 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл