Авторські консультації
2015.10.08

Звіт про суми податкових пільг: простота оманлива

Автор: Тарас Шарий

Бухгалтери вже розпочали підготовку до складання Звіту про суми податкових пільг за ІІІ квартали 2015 року, який потрібно подати не пізніше 9 листопада. Закономірно, що при його заповненні можуть виникати певні запитання. Пропонуємо вам переглянути добірку цікавих ситуацій щодо заповнення цього звіту.

- підприємство здійснює операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ: чи подавати звіт?

Податківці підкреслюють, що оскільки за операціями з постачання товарів/послуг, які не є об'єктом оподаткування ПДВ, податкові пільги не визначаються, то Звіт про суми податкових пільг не подається (лист N 14408/10/26-15-15-01-09 від 18.09.2015 р.);

- платник ПДВ у І та ІІ  кварталах користувався пільгами в оподаткуванні, а у ІІІ кварталі змушений був призупинити свою діяльність. Чи потрібно подавати звіт за 9 місяців?

Оскільки звіт подається наростаючим підсумком з початку року, то платник податків має подавати такий звіт до кінця звітного року, в якому користувався пільгами;

- чи повинні юрособи-єдинники, які використовують для провадження господарської діяльності належні їм на правах власності або постійного користування земельні ділянки, подавати Звіти про суми податкових пільг щодо сплати земельного податку?

ДФС зазначає: оскільки єдинники не є платниками земельного податку за використання ними земельних ділянок для провадження підприємницької діяльності та не отримують податкові пільги щодо сплати цього податку, то за ці ділянки Звіт про суми податкових пільг щодо сплати земельного податку до контролюючих органів не подається (додатково див. роз’яснення із "ЗІР");

- як подається Звіт про суми податкових пільг платником, який має пільги з податку на прибуток та подає декларацію з податку на прибуток підприємства раз на рік?

Враховуючи те, що сума пільги з податку на прибуток розраховується платником податку на прибуток на підставі даних декларації, яка подається один раз за підсумками року, звіт таким суб'єктом господарювання подається у строки подання річної декларації (додатково див. роз’яснення із "ЗІР");

 

- яким чином у Звіті про суми податкових пільг виправляються помилки та чи передбачена відповідальність у разі їх виправлення?

На сьогоднішній день не передбачено механізму подання уточненого звіту, а також, враховуючи те, що зазначений звіт складається наростаючим підсумком з початку року, то допущені помилки слід виправляти вже у наступному звіті у межах року. При цьому, виправлення таких помилок не призводить до нарахування штрафних санкцій (додатково див. роз’яснення із "ЗІР");

- яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання Звіту про суми податкових пільг?

Неподання (несвоєчасне подання) звіту загрожує керівникам та іншим посадовим особам підприємств застосуванням адмінки згідно зі ст. 1631 КУпАП за порушення порядку ведення податкового обліку. Розмір штрафу – від 85 грн. до 170 грн. Повторне протягом року неподання або несвоєчасне подання звіту вже може коштувати від 170 грн. до 255 грн.

(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл