Авторські консультації
2015.08.19

ВСУ розповів про особливості виконання рішень про поновлення працівника на роботі

Автор: Анна Скуміна

У разі звільнення без законних підстав працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. При цьому відповідне рішення про поновлення підлягає негайному виконанню (ч.1, ч.5 ст. 235 КЗпП).

Про ці положення трудового законодавства нагадав Верховний Суд України, розглянувши справу за позовом працівника до роботодавця про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

ВСУ зауважив, що негайне виконання судового рішення полягає в тому, що воно набуває властивостей обов’язковості і підлягає виконанню не з моменту набрання ним законної сили, а негайно з часу його оголошення в судовому засіданні.

Належним виконанням судового рішення про поновлення на роботі слід вважати видання власником про це наказу, що дає можливість працівникові приступити до виконання своїх попередніх обов’язків.

Отже, роботодавець зобов’язаний добровільно і негайно виконати рішення суду про поновлення працівника на роботі, і цей обов’язок полягає у тому, що роботодавець має видати наказ про поновлення працівника на роботі відразу після оголошення рішення суду, незалежно від того, чи буде дане рішення суду оскаржуватися.

У разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір (у даному випадку - суду) про поновлення на роботі, цей орган виносить ухвалу про виплату працівникові середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки (ст. 236 КЗпП).

У випадку невиконання цього обов’язку добровільно рішення суду підлягає виконанню у примусовому порядку за допомогою органів державної виконавчої служби.

(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл