Авторські консультації
2015.09.03

Податкову накладну складено на покупця, якому анульовано ПДВ-реєстрацію: що робити?

Автор: Наталія Чепіга

ЗАПИТАННЯ: за першою подією склали податкову накладну, але не змогли її зареєструвати в ЄРПН. Як виявилося, покупцю в цей період анулювали ПДВ-реєстрацію. Підкажіть, що робити з такою податковою накладною? В якому періоді суму податкового зобов’язання відображати в декларації з ПДВ?


ВІДПОВІДЬ: Нагадаємо, що згідно з абзацом п'ятнадцятим п. 201.10 ПКУ відсутність факту реєстрації продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН та/або порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, указаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Тобто в місяці, у якому виникла перша подія і складена податкова накладна, виникає обов’язок включення ПДВ до декларації за цей місяць.

Водночас постачальник зобов’язаний скласти електронну податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН. Проте оскільки покупцю анульовано ПДВ-реєстрацію, податкову накладну потрібно оформити як на неплатника ПДВ. У такій накладній у верхній лівій частині необхідно вказати тип причини 02 (постачання неплатнику податку), у рядку "Особа (платник податку) – покупець" зазначити "Неплатник", а в рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" - умовний ІПН "100000000000".

(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл